Nagi no Asukara

25. února 2015 v 19:11 | AlexisDevil |  >>Otaku stuff
O jarních prázninách sem jaksi chytila chřipku a ta stále trvá takže se doma docela nudím. Proto jsem se pustila do anime, které mám doma nastahované. Dvě sem shlédla sama a jedno jsem o jarňákám zkoukla i se svou waifu Faith. Teď bych vám ráda něco řekla právě o jednom z oněch anime. Jmenuje se Nagi no Asukara.


Nejdřív něco o světě, kde se příběh odehrává. Anime je založené totiž na tom, že všichni lidé, dříve žili v moři. Stvořil je Mořský bůh, jehož jméno v anime vlastně nikdy neřeknou a já tak nějak pochybuju že nějaké má. Takže je to prostě Mořský bůh. Právě on stvořil všechnu lidskou populaci, která na začátku žila jenom pod mořem. Všichni lidé byli stvořeni s Enou. Ena je jakási ochranná slupka. Je to vlastně něco jako placenta ale u lidí z moře zesílí a stane se jejich ochranou slupkou, díky které vlastně můžou dýchat pod vodou a tolik jim nevadí teplotní rozdíly, co se v moři dějí. Později ale někteří lidé, kteří obdivovali souš, odešli z moře. Zbavili se svojí Eny, kterou jim daroval mořský bůh. Potom lidé žijící na souši měli hodně problémů. Chyběla jim pitná voda. Někteří lidé si tak mysleli, že rozhněvali Mořského boha svým odchodem na souš. Rozhodli se tedy pro obřad, kdy poslali mladé dívky v malých loďkách, jako oběť. Tím uklidnili boží hněv. Od té doby se občas konal nadále a nazvali ho Obřadem posílání. Místo lidských dívek se posílala jedna dřevěná panna a taky například rýže, sladkosti, nábytek a další věci.
Tenhle příběh je v anime hodně řešený a vlastně se mi tahle myšlenka i líbí. Teda v našem světě bych žít pod mořem nechtěla, ale u nich to vypadá nádherně. Teda do jisté doby ale nebudu spoilerovat.


Samotné anime pak vypráví o 4 přátelích, kteří žijí v podmořské vesnici Shioshishio.

Bohužel jejich škola je díky solnému sněhu nepoužitelná a tak musí začít chodit na školu ve vesnici nad mořen. Tahle vesnice se jmenuje Oshiohshi. No a příběh začíná právě první den, kdy mají jít mořské děti do nové školy. Dívka jménem Mukaido Manaka je chycena do rybářské sítě, chlapcem ze souše jménem Cumugu. To vidí mořský chlapec jménem Hikari, který Manaku miluje a myslí si, že je to osudové setkání Manaky a Cumuga. Tím vlastně celé tohle anime, začíná a odvíjí se od toho tak nějak úplně všechno co se potom stane.

Začátek anime je opravdu kouzelný a také se dá říct, že je tam několik příběhů. Nejhlavnější je ovšem příběh Hikariho a Manaky. Respektive toho že Hikari miluje Manaku ale jak se zdá tak ona jeho ne a Hikariho zase miluje další dívka jménem Chisaki a tu zase milují další chlapci, až se z toho postupem stává otravný milostný mnohoúhelník. Dalo se to ale přežít. Hlavně proto, že jak už jsem napsala, není to jediný příběh. Hodně se tam také řeší Obřad posílání a celkově vztahy mezi lidmi z moře a ze souše. Navíc se někdy v půlce příběhu uskuteční časový skok o pět let a děj zase začal být zajímavější.

Anime celkově mě pak uchvátilo svou grafikou i hudbou. Nejvíc mě asi dostalo již zmiňované podmořské městečko Shioshishio. Na nehybném obrázku to sice vypadá také hezky, ale věřte mi, že pohyblivé to vypadá ještě lépe. Je nádhera sledovat rybky a medúzy proplouvající kolem domečků nebo rovnou v nich a vlastně i to jak je vesnice sestavená budí skvělý dojem. Já osobně bych se tam nastěhovala hned. Každopádně i ostatní místa jsou krásně udělaná.

Co se týče muziky tak Opening a Ending mě osobně tolik neuchvátili, ale zbytek použitý v anime se mi líbil moc. Nejvíc jsem si asi oblíbila píseň, kterou zpívají lidé při Obřadu posílání. Vlastně ani nevím proč, ale moc se mi líbí a proto vám ji sem přikládám.

No a to je asi tak vše co jsem chtěla a mohla mohla povědět. Anime vřele doporučuji protože i přes ten otravný milostný mnohoúhelník je to krásné anime. Pro teď se s vámí už loučím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama