Předsudky

8. února 2015 v 17:09 | AlexisDevil |  Blah, blah, blah
Zjistila jsem, že téma týdne jsou "Předsudky" a dokud je ještě neděle tak jsem se rozhodla na to něco napsat.
Předsudky jsou něco jako závislost. Abyste to pochopili. Někdo tvrdí, že není na ničem závislý, ale je to jen lež. Každý jsme na něčem závislí a stejně tak je to i s předsudky. Každý je má, dokonce i já. Je jedno o kom nebo o čem ale máme je. Některé předsudky se dají snést ale u některých už je to podstatně horší. Máme předsudky o svých spolužácích, spolupracovnících, komunitách a dalších lidech či věcech.

Dovolte, abych uvedla dva příklady.Třeba Otaku. I já jsem jedním z nich, ale pokusím se být objektivní. Ostatní lidé, kteří o světě Otaku neví nic zhola nic, mají ale "předsudek" že Otaku jsou jen parta lidí, co kouká na pohádky a hraje si s panenkami. Dovolte, abych řekla, že ve většině případů to pohádka není. Ano krev a střeva jsou kreslená, ale pořád je to krev a střeva.

Jo uznávám, že i u anime jsou odrůdy, které připomínají pohádku a svým obsahem čistě vymývají mozky ale to je to samé jako u normálních filmů. Navíc budu raději koukat na anime a označována za dětinskou, než brát drogy anebo se zpíjet do němoty. Sice je mi jasné že i mezi Otaku se takový lidé najdou ale je jich málo.

Bohužel i mezi Otaku samotnými jsou předsudky. Zkrátka a dobře se jim nikdo neubrání. Předsudky jsou zkrátka všude.

Dalšími lidmi, kteří jsou objektem mnoha předsudků, jsou gayové a lesbičky. Vím, že i mezi nimi jsou pěkné svi*ě ale to neznamená, že jsou takový všichni a hlavně svi*ě jsou i mezi ostatními lidmi. Někteří lidé prostě gaye a lesbičky neuznávají. Připadá jim, že jsou nemocní a tvrdě proti nim jsou. Pak jsou tací, kterým to sice vadí, ale neřeší to, no a potom tací, kterým to sice nevadí, ale jakmile se to stane v jeho rodině je oheň na střeše. Chápu, že některým se představa dvou mužů nebo dvou žen hnusí, ale já zastávám názor, že pokud se opravdu milují tak je to jedno. Láska přece nezná mezí. Moje maminka zase prohlásila, že i v bibli stojí "Miluj bližního svého" a že přeci nezáleží na tom, jestli je to stejné pohlaví nebo ne. (Omlouvám se, pokud někoho naštvu kvůli tomu, že jsem zmínila bibli)

Co mě taky opravdu rozesmívá, jsou lidé, kterým nevadí lesbičky, ale gaye odsuzují a naopak. Pro boha vždyť je to to samé.

Také je mi líto těch jedinců, (a platí to pro Otaku, homosexuály a další lidi.) kteří spáchají sebevraždu právě kvůli ostatním netolerantním lidem. A ti lidé ještě dokážou říci, že je dobře, že takový člověk umřel. Ale už nevidí tu velkou bolest, kterou ztráta blízkého člověka přinese rodině.
Přáklad ZDE

Nedávno (asi před dvěma dny) jsem četla také článek, kde se slečna zamýšlela nad velmi zajímavými věcmi. Hlavně tedy nad tím proč řeší celí svět homosexuální páry, když jsou mnohem důležitější věci na tomhle světě.

Moje kamarádka Kate mi zase poslala… no vlastně nevím jak to přesně nazvat ale tady to máte:
Baví se dva muži a jeden druhému říká: Nejsem homofobní, ale nechci aby můj syn viděl dva gaye jak se drží za ruce, aby z něj nebyl taky gay.
A ten druhý mu na to odpoví: Já zase nechci, aby si moje dítě hrálo s černochama, aby pak taky nebylo černý.
První se zarazí a pak povídá: Počkej to je ale blbost. To přeci nejde.
Druhý odpoví: Tak aspoň vidíš jak blbě zníš.

Tak… myslím, že tohle už je vše, co jsem chtěla napsat. Předpokládám že tímhle článkem naseru pár lidí ale na druhou stranu doufám že pár lidí se mnou bude souhlasit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 8. února 2015 v 17:17 | Reagovat

No já proti Anime nic nemám, ale sedět několik hodin denně při koukání to by se mi asi postupem času zhnusilo :-D jinak jsem ráda že si napsala o nečem co máš ráda a nedáš si na to dopustit :-) ! a blog máš fakt dobře vymakanej !:-)

2 non-existentgirl non-existentgirl | E-mail | Web | 8. února 2015 v 17:27 | Reagovat

Kach....sugoiiii :3 a jsem tam i zmíněná :3 úžasný článek Alexis! :) Už bych se měla taky konečně pustit do toho článku jak jsem ti o něm psala...Podle mého názoru velká část lidí co mají vlastní blog píší o kosmeticea módních doplňcích. Neříkám že je to špatně, to vůbec, ale docela mě to mrzí, protože lidi by si měli přečíst spíš než jaká řasenka je lepší nebo která rtěnka zapůsobí na kluka víc, o věcech jenž by doopravdy prospěly společnosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama