Festival Japonské kltury

17. května 2015 v 19:01 | AlexisDevil |  >>Otaku stuff

Konichiwa Minasan^^

Včerejsí den se konal v Praze v Náprstkově muzeu Festival Japonské kultury. Já a moje sladká Faithie jsme se tam rozhodli jet vlastně na popud další kamarádky Mieko-san. Dlouho jsme se s ní neviděli takže jsme se rozhodli si udělat vílet do stověžeté Prahy a spojit to i s festivalem. Moc jsme se tam těšili a hodlala jsme se stavit i v Japa shopu. Bydlíme kousek od Prahy a rozhodli jsem se proto že pojedeme vlakem a koupíme si rovnou i zpáteční jízdenku aby jsme se nemuseli už o nic starat. Už den předtím (Tedy v pátek) jsem přišla k Faith domů abych u ní přespala a měli jsme snažší přesun na nádrazí. Šli jsme spát trošku později ale zvládli jsme to :)
(Zbytek v CČ)
Vstávali jsme v osm hodint protože vlak nám měl jet v 9:53. V klidu jsme se tedy nasnídali, namalovali a jinak upravili. Pak už jsem dojeli na nádraží a tam si zakoupili jízdenku. Tehdy nás překvapila cena. Dali jsme 250 za společnou jízdenku i když na oficiálních stránkách českých drah nám to tvrdilo že zaplatíme jen 131,-
Každopádně nás to neodradilo a tak jsme lístek koupili a šli jsme čekat na nástupiště, na které měl vlak přijet.
Tohle byla jedna z našich prvních fotek. A bohužel taky na delší dobu poslední. Dojeli jsme vlakem totiž jen do Uhříněvsi a tam nám oznámili že jse nějaká závada či co a že bude spoždění půl hodiny. Čekali jsme teda poctivě asi deset minut když se ozvalo že bude zpoždění dalších 30 minut a pak dojede vlak jen do Depa Hostivař tam se otočí a pojede zpátky. Dost nás to rozhodilo ale rozhodně jsme neměli v plánu se vracet zpět a nebo čekat ještě 30 minut. Proto jsme došli k pokladně a zeptali jsme se jestli nejede nějaký autobus. K našemu štěstí jel a tak jsme došli k zastávce. Tam samozřejmě byla spousta dalších lidí, kteří měli stejný nápad a když autobus přijel už tak dost plný, snažili se tam všichni nacpat. Bylo nám jasné že se nevejdeme a tak jsme museli počkat což bylo pro nás velké štěstí. Zjistili jsme totiž že hned pět minut na to jede další autobus a když přijel byl úplně prázdný. Mohli jsem tak dojet v klidu až na Háje a nemuseli se s nikým mačkat.
No a tato fotka prý znázorňuje Flustraci, kterou pociťovala Faithie ohledně naší nehody s vlakem :D

Z Hájí jsme pak museli dojet na Hlavní nádraží, kde jsme měli sraz s Mieko a pak už jsme mohli konečně jet podle našeho plánu. Nejdřív jsme se vydali navštívit Japa Shop. Bohužel nás zamrzelo, že sladkosti už tam neprodávají (Hlavně Pocky) ale i tak jsme našli nějaké dobroty. Holky si koupili čipsi z řas. Já jako člověk co nejí ryby a další věci z može a řek jsem také ochutnala ale opravdu jsem schopná zvládnout jen jeden maximálně dva kousky. Já si místo toho koupila pití ve skle s velmi zajímavým otevíráním. V podstatě se to otevíralo tak že jste skleněnou kuličku zarazili dovnitř skleničky a pak jste pili. Chvíli mi trvalo než jsem na to přišla takže se holky pobavili ale na konec se povedlo a já mohla ochutnat. Bylo to s příchutí hroznového vína a chuntalo to moc dobře takže určitě ještě někdy koupím. No a konečně jsem si koupila vysněné Goldem Curry, které jsem chtěla zkusit uvařit už hodně dlouho. V tuhle chvíli už ho mám odzkoušené ale to udělám článěk později. Když jsme měli tedy nakoupeno, tak jsme si zašli do KFC, kde jsme si koupili jejich Orientální menu, na které je teď reklama v TV. Dali jsme si ty masové kousky s rýží a Teriyaki omáčkou. Maso i omáčka byla moc dobrá ale rýže byla příšerná. Chutnalo to jako stará nebo neskutečně levná rýže. Takže příště snad jen samotné kousky anebo něco jiného. Když jsme se napapali a odpočinuli si, tak jsme vyrazili na metro a dojeli jsme na Můstek, odkud jsme šli na Betlémské náměstí k Náprstkovu muzeu, kde se akce konala. Chvíli nám trvlo se tam dostat ale jsme holky šikovné a tak jsem tam na konec dorazili. Bylo toho tam míň než jsme všechny očekávali ale nevadilo to. Mě hlavně potěšilo že vidím stánek s Macha tea, které jsem chtěla vždycky hrozně ochutnat.
Proto jsem se hned nahrnula ke stánku i když jsem na konec byla poslední z holek kdo si objednával :D ale pak už jsem byla konečně na ředě a tak jsem si objednala Macha iced tea s příchutí bezinky. Byl výborný ale holky měli také mňam chutě. Faith měla maracujový a Mieko měla mangový. Potom jsme vyšli na takový balkone a koukali na ukázku Dojo souboje. Bohužel nám v tom trochu překáželi dva stromi ale dalo se to přežít.
Také jsme tam měli vtipnou chvilku, když jsme stáli na balkonku přímo pod částí ,kde byla jakási svatiňka s budhou. Z balkónku vyseli obrazy za provázek, který byl zajištěn jen dvěma kameny. Mieko-san omylem jeden kámen posunula takže obraz se povážlivě pohnul. Rychle jsme to zpravili ale bavili jsme se tím, že kdyby to někomu spadlo na hlavu zrovna u toho Budhy, tak by se jim třeba rozsvítilo nebo by to brali jako znamení shůry (ano jsme praštěné). Potom jsme odešli hledat záchody protože Macha Tea a ještě předtím pití v KFC udělalo svoje. Když jsme našli co jsme hledali, tak jsem se vrátili zpět akorát na tanec dvou děvčat ze souboru Trn v oku. Tanec se jmenoval Harukaze. V překladu Jarní vánek. Slešny byli oblečené samozřejmě v kimonech a obzvlášť to fialové se mi moc líbilo.

(Zde je i video ale bohužel to není zrovna kvalitní. Můj foťák je křáp T__T )
Hned potom dorazila další kamarádka se svým přítelem. Faith byla nadšená protože to byla další osoba, která kouří a tak si společně s Nikol odešla za kouřit. Já a Mieko-san jsme se přesunula ke stánku s Macha Tea protože jsem se rozhodla si kopit další. Tentokrát jsem si vybrala Macha Latte s příchutí kokosu. Do tohohle čase se lije i kravské nebo sojové mléko. Já vybrala to kravské a tak jsem si musela chvíli počkat protože jim zrovna došlo. Mezitím se vrátila Faith a Nikol. Faithie si objednala také Macha ale ona zůstala u Iced tea. Já stále čekala než jim dorazí mléko a mezitím už Faith dostala svou objednávku, což mě trochu zdeprimovalo. Naštěstí jim chvilinku potom přišlo mléko a tak jsem se konečně i já dočkala svého Macha. Musím ovšem říct, že to čekání stálo za to a Macha Latte jsem si vychuntnala. S Faith jsme si pak ještě na doma koupili jedno Japonské pivo a Faith si koupila další řasové chipsi. Tentokrát s Wasabi. Pak už jsme se vydali zpět k metru a chvíli jsme přemýšleli jestli se ještě stavit v Korea Shopu nebo ne. Na konec jsme šli místo toho do Burger Kingu. Nikol, její přítel Lukáš a Mieko-san si dali zmrzku a mi jsme si dali s Faithie na půl Maracujové Smuthie. Poseděli jsme, zasmáli se a když jsem všichni měli snědeno a vypito, jsme se rozhodli konečně dojít na metro. Tam už jsme se museli rozdělit protože já a Faith jsme mířili na jinou stranu. Rozloučili jse se tedy s ostatními a jeli metrem na Hlavní nádraží. Vlak nám jel až za nějakým 30 minut takže si Faith zašla zakouřit a pak jsme postávali před tabulí s odjezdy, aby jsme věděli odkud nám to jede. Když jsme konečně zjistili kýženou unformaci, tak jsme se přesunuli na určené nástupiště a čekali na příjezd a já vyfotila koleje a taky panáčka co byl nakreslený na jednou sloupku.

Pak už nám přijel vlak a tak jsme nastoupili. Naštěstí už cesta domu proběhla v pořádku a mi jsme dorazili v klidu domů. Tam jsme si vychutnali ono Japonské pivo, které bylo hořčí než na které jsem zvyklá ale bylo dobré. Pak už jsme obě měli dost a tak jsme šli spát. Tím můj příběh končí a já se s vámi loučím.


Tohle nás opravdu neskutečně pobavilo :D

Hra zvaná Shogi

A tady jsou dobroty, které jsme si s Faithie koupili^^

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama