Plyšové chobotničky ^^

28. června 2015 v 16:21 | AlexisDevil |  >>DIY and other

Knichiwa minasan^^

V rámci mého učení se na aranžérku jsem musela jít i na dva týdny k šičkám a naučit se šít. Jeden týden se odehrál v prvním pololetí a druhý týden se odehrál celkem nedávno. V prvním týdnu jsem si ušila povlak na polštář, fešnou zástěrku z lebkami a mašličkami (nejlepší kombinace) a pak ještě trenky pro otce k narozeninám :D :D No a celkově jsem se učitla stehy atd. Druhý týden už byl prostě jen oddechovka a my si mohli šít, co jsme chtěli. Koukala jsem na různé návody a nápady co bych mohla učit, až sem narazila na návod jak udělat plyšové chobotničky. Přišli mi hrozně sladké a samozřejmě jsme si hned musela jednu ušit. Pak jsem si ještě našla návod na plyčovou verlibku, Totora atd... ale k těm z určitých důvodů, které popišu v CČ nedošlo :D


Takže... doma jsem si našla několik kusů flísu... nebo filcu... popravdě si teď nejsem jistá, co z toho je správně protože ty názvy jsou skoro stejné. Jedná se prostě o tu heboučkou, plyšovou látku. Pak jsem si udělala i šablonku na tělíčko a chapadýlka, kterou jsem pak měla v plánu obkreslovat na látku. Všechno jsem si odnesla do školy a pustila se do toho. 5x jsem si na světle růžový flís (už jsem se ujistila jak se tomu říká) obkreslila podle šablony části telíčka a 6x ještě chapadla. Pak jsem vzala tmavě růžovou látku a také jsem 6x obreslila šablonu chapadýlka. Tmavě růžová bude představovat totiž spodek chapadel.

Tohle jsou nastříhané kusy tělíčka a chapadel + na druhé fotce i šablony
Pokud si všimnete tak na prví fotce jsou kusy tělíčka užší a na druhé tlustší. Proč to tak je vysvětlím níž ;-)
imgboximgbox


Jak vidíte tak na obou fotkách už sem sešívala kusi tělíčka k sobě :D Zde ještě bližší pohled:

imgbox


Postupně jsem tedy všechny kusy sešila k sobě ale vždycky jsem nechala malou mezeru abych mohla tělíčko i jednotlivá chapadla vycpat vatelýnem. Dobře mi posloužili i odstřižky látek a nebo klidně můžete použít i normální vatu. V tom případě se ale nedá plišách prát. Tedy... dá se ale těžko říct jak by pak dopadnul. Nejlepší je asi opravdu vatelýn což je pro mě něco jako umělá vata. Vatelýn se dá většunou sehnat v obchodehc s látkami ale mi jsme ho vypreparovali z podšívky velmi staré bundy, která už k ničemu nebyla :D Když jsem vycpala těličko a chapadla, tak jsem mezery zašila a pak přišla větší švanda. Přišít chapadýlka k tělíčku. Bohužel když jsem je přišila, tak ze spoda vypadala chobotnička trochu divně a tak jsem si ještě vystřihla kolečko z tmavě růžov látky a abych zakryla kus chapadel přišitých k tělíčku, tak jsem kolečko přiložila přes chapadla a přišichla. Byla to práce na víc a už to šlo tročku hůř protože jsem občas trefila stehy, které drželi chapadla u těla. Na konec bylo ale hotovo a já byla spokojená. Teď už zbývala jen očíčka. Původně to měli být knoflíčky ale zjistila jsem že to vypadá opravdu divně, takže jsem místo toho vystříhla z černého flísu kolečka a přišila je na tělíčko chobotnice. Fixou na látku jsem pak dodělala ještě obočí a pusinku.

A voala... fešná chobotnička, která svým zamračeným pohledem říká ,,Zmlkni a pracuj!"
I když je pravda že padli i jiné výroky :D
imgbox

Chobotnička se mi hrozně líbila i když jsem zjistila, že její tělo připomína tak trochu dýni. Byla jsem rozhodnutá že pokud budu někdy dělat další chobotnici, tak si udělám jinačí šablonu aby tělíčko vyšlo jen na 4 kusy. Tehdy jsem si ale myslela, že tímle je pro ně dochobotničkováno a že se vrhnu na verlibu neob Totora ale zmílila sem se. Spolužačce se chobotnička tak líbila, že mě prosila ať jí také jednu udělám. Tehdy sem si dělala srandu že za 50,- klidně :D dost mě překvapilo když mi řekla, že mi je klidně dá. I když je pravda že já jsem jí zase dávala 50,- za morbidního panáčka co jsem od ní chtěla... takže jsme se tak nějak vyrovnali a já jí udělala uke chobotničku. Tehdy už jsem si udělala ono větší šablonu, takže její chobotnička už byla o trochu větší a jen ze čtyř kusů.

Tady je i s mojí malou chobotnikou, která ješně v tu dobu neměla dokreslenou pusinku a obočí.
imgboxUke chobotničce (ta bílá) se pak ještě přišili růžovoučké tváře a udělalo se jí také fixou obočí a pusinka. Bohužel jsem si zapomněla uke chobotničku vyfotit už kompletní takže mám jen tuto fotku. Tím to pro mě ale ještě pořád nekončilo... na konec jsme ušila ještě tři chobotničky z nichž mám vyfocenou už jen jednu což mě mrzí ale jsem prostě sklerotik :D :D

Takhle chobotnice je asi nejvtipnější. Byla pro další spolužačku a ta ji chtěla jen s těmihle očíčky.
Mě z nějakého důvodu přijde jako by ta chobotnice tím pohledem říkala
,,WTF?! Proč sakra vypadám takhle?!"
imgbox


Tak... to je asi všechno. Mějte se krásně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 non-existentgirl non-existentgirl | E-mail | Web | 28. června 2015 v 18:13 | Reagovat

Yaaay! :3 další článečeék! :3 super chobotničky! :3 Moje Seme-chobotnička Mr.Octopuc co jsem od tebe dostala je parádní a nejradši si čte (samozřejmě knížky které bych si měla číst já) :-D  Moc se ti povedly, zlati! :-)

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 30. června 2015 v 11:17 | Reagovat

Panebože, ty jsou kjůt, úplně mi připomněly Kuragehime. :3

3 Choi Mari Choi Mari | Web | 6. července 2015 v 9:53 | Reagovat

Moc roztomilé. Ale přijde mi, že bez pusy a obočí vypadají roztomileji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama